Jak dobrać listwy do wnętrza?

Listwy przypodłogowe okalające wnętrze na styku podłogi i ścian spajają przestrzeń harmonijną klamrą. Ich podstawowym zadaniem jest zamaskowanie szczelin dylatacyjnych podłogi oraz ukrycie kabli. Dopasowane kolorystycznie w duecie z drzwiami dopełnią wystrój pomieszczenia.

Ponadczasowo modny, biały kolor listew 

harmonizuje z każdą barwą i fakturą nadając przestrzeni lekkości i świeżości. Warto wiedzieć, że listwy przypodłogowe można zamówić w wielu kolorach z palety RAL i NCS, co pozwoli uzyskać ciekawy efekt np. jednolitego koloru na ścianach i listwach. W zależności od upodobań listwy mogą stać się wyrazistą dekoracją lub delikatnym akcentem.

 

Listwy wykończone naturalnym fornirem

dodadzą wnętrzom przytulności i ciepła. Wybierając listwy fornirowane dębem dopasowane do np. dębowej podłogi optycznie powiększymy wnętrze.

Listwy mogą przyjąć prostą formę pasującą do opasek drzwiowych, płynnie łącząc płaszczyznę poziomą z pionową lub przeciwnie – zdobione frezowaniami i stać się detalem, który nada charakteru stylizowanym wnętrzom.

W zależności od wysokości pomieszczenia można wybrać niskie lub wysokie modele listew. We wnętrzach w stylu klasycznym, angielskim i glamour najlepiej sprawdzą się wysokie listwy przypodłogowe. Natomiast niższe, proste listwy rekomendujemy do pomieszczeń minimalistycznych, skandynawskich czy loftowych.
Listwy o wysokości od 6 do 8 cm dobrze prezentują się w pomieszczeniach o standardowej wysokości. Do wnętrz wyższych niż 260 cm najlepiej pasują listwy o wysokości od 10 cm i wyższe.

Warto zastosować dedykowane akcesoria do listew,

które pozwolą na wykończenie nawet bardzo trudnych miejsc. W ofercie posiadamy: słupki wykończeniowe do łączenia narożników, listwy z frezem pod oświetlenie LED, fabryczne zakończenie profilowe listwy i zakończenie cieniowane listwy oraz listwy łukowe w kształcie jakiego potrzebujesz.

Łącząc estetykę z funkcjonalnością warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz trwałość. Wykonane z płyty MDF listwy LAGRUS są starannie wykończone i będą cieszyć nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat.

Listwy lakierowane i fornirowane oraz akcesoria wykończeniowe wykonujemy w wersji wilgocioodpornej LAGRUS PLUS.