Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Drzwi gwarantują prywatność oraz nadają styl wnętrzom. Ich kluczowym zadaniem jest spójne połączenie wszystkich przestrzeni w domu. Duże znaczenie ma nie tylko dopasowanie drzwi do pomieszczeń, dobór rozmiaru drzwi i systemu otwierania, ale również dobranie materiału wykończeniowego. Drzwi LAGRUS można zamówić w dwóch rodzajach wykończeń:

•  FORNIR charakteryzuje się trwałością i niepowtarzalną strukturą. Urok i kolor dębowego forniru optycznie ociepla wnętrze.
•  LAKIER tworzy wysokojakościową satynową powłokę, odporną na uszkodzenia i promieniowanie UV.

Urządzanie mieszkania opiera się na umiejętnym i przemyślanym dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów aranżacji wnętrza.

Do czego dopasować kolor drzwi?

Warto zastanowić się, do czego chcemy dopasować nasze nowe drzwi i w jakim stylu powinny być one wykończone. We wnętrzach nowoczesnych najlepiej sprawdzą się drzwi o prostej formie, z niewielkimi przeszkleniami. Warto zwrócić uwagę na drzwi VERTICAL czy LIGHT VIEW, które podkreślą minimalistyczny efekt pomieszczenia.

 

W aranżacjach klasycznych lub tradycyjnych sprawdzą się natomiast drzwi z delikatnymi frezowaniami. Doskonałym przykładem drzwi wpisujących się tę stylistykę są drzwi SOFT lub ELEGANCE. Poza kolorem istotne są klamki oraz ościeżnice.

Najczęściej popełniane błędy

1. Rozpoczynanie remontu od zakupu drzwi
Wybór drzwi wewnętrznych najlepiej jest zostawić na koniec remontu. Kiedy ostatecznie zdecydujesz, w jakim stylu będzie urządzone Twoje wnętrze, z większą łatwością dokonasz wyboru.

2. Niedopasowanie drzwi do innych elementów wnętrza
Dobrze wygląda kolor drzwi korespondujący z kolorem podłogi. Nie znaczy to wcale, że oba elementy muszą być w tej samej tonacji. W nowoczesnych wnętrzach świetnie będą wyglądać drzwi kontrastujące kolorystycznie z podłogą, na przykład białe drzwi zestawione z drewnianą podłogą. W pomieszczeniu powinny dominować 2-3 barwy, bo pozwoli to uniknąć efektu chaosu. Drzwi powinny pasować stylistycznie do obu przestrzeni które oddzielają, czyli np. do sypialni i przedpokoju.

3. Zwracanie uwagi tylko na wygląd drzwi
Warto pamiętać, że klasyczne, rozwierane drzwi jednoskrzydłowe to nie jedyne rozwiązanie. Drzwi do nowoczesnego wnętrza wcale nie muszą mieć klasycznej formy. Wśród drzwi LAGRUS znajdziesz również wiele modeli drzwi przesuwnych np. chowanych w ścianie, co jest bardzo praktyczne i wygląda efektownie oraz świetnie sprawdza się w małych przestrzeniach.

4. Nieprofesjonalny montaż
Nawet najlepiej dobrane drzwi wewnętrzne, nie będą wyglądać ani działać dobrze, jeśli nie będą właściwie zamontowane. Nie udzielamy gwarancji na drzwi montowane samodzielnie i dlatego rekomendujemy zakup drzwi razem z montażem.

Jaki kolor drzwi wybrać?

Ich kolor powinniśmy dopasować do całości wnętrza. Dobrym pomysłem jest zachowanie jednakowej kolorystyki: listew podłogowych, ram okiennych oraz drzwi wewnętrznych. Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru drzwi wewnętrznych do ściany, pozwala to uzyskać efekt jednolitej optycznie powierzchni. Drzwi wtopione w ścianę prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Natomiast dopasowanie drzwi do mebli sprawdza się, zarówno w przypadku drzwi lakierowanych, jak i tych o wyglądzie drewna.

Najpopularniejszym, a także najbardziej uniwersalnym wyborem są drzwi w kolorze białym. To ponadczasowe rozwiązanie jest idealne zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji. Białe drzwi pasują do wszystkiego i doskonale  sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach.
Wybierając kolory, zawsze powinniśmy brać pod uwagę wielkość pomieszczenia. Na małych przestrzeniach, oprócz bieli sprawdzą się też jasne odcienie forniru. Stosując wzory drewna w całym mieszkaniu, warto zwrócić uwagę na to, by były ze sobą zgrane.